Home / Co nas wyróżnia

Znamy przepis na przyjazną naukę

Wszyscy uczniowie Naszej Szkoły, mają możliwość korzystania z zajęć rozwijających ich zdolności i zainteresowania.  Każdy pedagog dba o indywidualny rozwój dziecka. Oferujemy ciekawe lekcje, projekty oraz dodatkowe godziny, na których przygotowujemy uczniów  do konkursów w różnych dziedzinach nauki i sztuki.

Nasze starania przekładają się na osiągane przez uczniów wyniki w konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i ogólnoświatowym.

Język angielski

Pracujemy na wydawnictwach anglojęzycznych, które są skorelowane z egzaminami Cambridge. Podczas lekcji nauczyciele posługują się wyłącznie językiem angielskim.

Nasi liczni laureaci konkursów Cambridge mogą korzystać z przywilejów aplikowania do liceów o profilu międzynarodowym, klas dwujęzycznych oraz międzynarodowych programów.

W roku 2017 uczniowie przystępujący do egzaminów Cambridge uzyskali wynik nie niższy niż 80%

0 Poziom Starters
13 uczniów z klasy II
0 Poziom Movers
14 uczniów z klasy III
0 Poziom Flyers
8 uczniów z klasy IV
0 Poziom Ket
21 uczniów z klas V i VI

W ostatnich dwóch latach 84 uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursów językowych takich jak:

• Olimpus z języka angielskiego – sesja jesienna

• Olimpus z języka angielskiego – sesja zimowa

• Olimpusek z języka angielskiego klasy I-III

• Konkurs z języka angielskiego FOX

Indywidualizujemy proces nauczania języka angielskiego poprzez możliwość dostosowania poziomu do możliwości oraz aspiracji dziecka.

Język angielski i hiszpański w naszej szkole jest prowadzony przy użyciu różnorodnych, atrakcyjnych metod: CLIL, multimedia, praca projektem.

Uczymy sprawności rachunkowej, porządkowania wiedzy oraz logicznego myślenia.

Motywujemy naszych uczniów do nauki ukazując im praktyczny wymiar matematyki. Uświadamiamy w jaki sposób w życiu codziennym mogą wykorzystać zdobytą wiedzę.

Kreatywna matematyka! Stwarzamy warunki do samodzielnego układania zadań przez dzieci, wiedza utrwalana jest przy użyciu metod projektowych, pracy w grupie, zadań online.

Udzielamy uczniom realnej informacji zwrotnej dotyczącej sukcesów i postępów. Przekazujemy narzędzia do pracy przez co budujemy poczucie odpowiedzialności, samodzielności, skupienia na działaniu.

Przez ostatnie dwa lata w naszej szkole zostało wyłonionych 47 laureatów w pozaszkolnych konkursach matematycznych.

Kangur

Olimpus

MKO z matematyki

Olimpusek dla klas II-III

Konkurs Puchacz Piotr

Alfik matematyczny

Konkurs matematyczny Towarzystwa Szkół Twórczych

Język polski

Nacisk na świadomy i pogłębiony odbiór tekstu literackiego, w tym przede wszystkim znajomości treści lektur szkolnych, promocja czytelnictwa.

Od listów, komiksów, przez sprawozdania, streszczenia, opisy sytuacji i przeżyć oraz rozprawki, po twórcze opowiadania – w ramach szkolnych konkursów literackich.

Poprzez zwiększoną liczbę ćwiczeń, dodatkowe materiały oraz regularne sprawdzanie postępów uczniów w tej dziedzinie.

Uczestnictwo w konkursach takich jak: poprawnej polszczyzny, ortograficznym, mitologicznym, konkursie kuratoryjnym z języka polskiego.

Gramatycznej, stylistycznej oraz leksykalnej poprzez wprowadzanie treści wykraczających poza materiał przewidziany w programie nauczania na danym poziomie.

Indywidualne podejście do uczniów

Tworzymy bezpieczne i przyjazne środowisko dla dzieci, jednocześnie uczymy samodzielnego definiowania swoich potrzeb i trudności oraz szukania najlepszych rozwiązań.

Indywidualizujemy procesy dydaktyczno – wychowawcze, uczymy współpracy w grupie, budujemy świadomość i poczucie odpowiedzialności u dziecka.