Programowanie

Akademia Informatyka  – to zajęcia kierowane do uczniów klas 2-6.

Na  zajęciach uczniowie poznają ciekawe oraz przydatne aplikacje i programy komputerowe, które pozwolą im na poznanie możliwości technologii informacyjnej. Dzieci nauczą się także  podstaw programowania i logicznego myślenia dzięki grom i zabawom zarówno z jak i bez komputera . Na zajęciach uczniowie zaprogramują małego Ozobota, który umożliwi dzieciom płynne przejście od kodowania offline do kodowania przy pomocy tabletów lub monitorów komputerów. Stworzą pierwsze programy i animacje w środowisku Scratch. Uczestnicy  Akademii Informatyka będą mieli możliwość zaprojektowania i prowadzenia strony www oraz bloga.
W Akademii Kodowania uczniowie poznają też Scottie Go!, która doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwija intuicję algorytmiczną, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie.
Udział w zajęciach umożliwi dzieciom  nabywanie  potrzebnych analitycznych kompetencji informatycznych.

Prowadzący pani Ewa Kirsz

%d bloggers like this: