Festiwal myśli Janusza Korczaka

Festiwal myśli Janusza Korczaka

Dzień Patrona to okazja żeby być ze sobą i poczytać to, co pisze do nas patron Naszej Szkoły – Janusz Korczak. Wybrać się w podróż w świat wartości wykonując wspólnie tematyczny plakat.

Możemy powtórzyć, przypomnieć sobie, odkryć na nowo głębię i wartość Jego myśli pedagogicznej. Zagłębić się w jego postępowe, nadal odkrywcze i aktualne podejście do procesu wychowania. Postulaty korczakowskie do dziś robią wrażenie. Są pełne szcunku, wiary w możliwości, odpowiedzialność za drugiego człowieka. Zachwycają sposobem patrzenia na dziecko. Można potraktować je jako wskazówki, poddać pod refleksję, zainspirować się nimi w szkolnej codzienności.

Każda klasa wykonuje plakat na temat poszczególnych wartości. Ilustruje w dowolny graficzny sposób interpretację myśli Janusza Korczaka. Prezentacja plakatów nastąpi 21 listopada 2022 r. podczas

Dnia Patrona.

%d bloggers like this: