Home / O nas

Wizja naszej szkoły

Pracujemy jako zespół, aby służyć naszym uczniom i rodzicom. W szkole jesteśmy u siebie, jak w domu. Wszyscy się znamy, nie ma anonimowości. Każdy troszczy się o drugiego człowieka. Jakość kształcenia i wychowania jest naszym priorytetem. Jesteśmy dumni z tego, co robimy i kim jesteśmy dla siebie nawzajem.

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

Nauka języka angielskiego

Stawiamy sobie za cel, przygotowanie naszych uczniów do płynnego posługiwania się językiem angielskim po ukończeniu naszej szkoły. Nasi nauczyciele stosują w pracy różnorodne, nowoczesne metody nauczania: CLIL, gry multimedialne oraz zadania i zabawy rozwijające kreatywność dziecka.

Przygotujemy Twoje dziecko do zdania na wysokim poziomie renomowanych egzaminów jak Cambridge: Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE. Z nami nauka staje się przyjemnością!

Global Scholars

Jako jedna z nielicznych szkół w Warszawie wdrażamy międzynarodowy program edukacyjny – Global Scholars.

Ideą tego programu jest współpraca pomiędzy rówieśnikami za całego świata za pośrednictwem Internetu – poprzez wymianę informacji oraz omawianie istotnych kwestii społecznych wyłącznie w języku angielskim. Dzieci poznają nowe i często odmienne poglądy na różne tematy, rozwijając przy tym swoje własne horyzonty.

Szkoła Demokracji

Nasi uczniowie nie są pozbawieni głosu i wpływu na to co się dzieje w naszej szkole.

Bierzemy udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który ma na celu rozwijanie w uczniach postawy obywatelskiej. Nasi podopieczni uczą się współdecydowania i dbania o swoje najbliższe otoczenie – teraz i w przyszłości.

Ocenianie Kształtujące

Stosujemy Ocenianie Kształtujące, które pozwala rozpoznać, jak przebiega proces uczenia się, aby nauczyciel modyfikował dalszy tok nauki, a uczeń otrzymywał informację zwrotną pomagającą mu w nauce. Żółty, czerwony i zielony – wystarczy, że dziecko wybierze odpowiedni kolor, a nauczyciel wie w jakim stopniu zrozumiał i opanował temat.

W naszej szkole uczniowie nie muszą bać się oceniania!

Drama

Oferujemy zajęcia dramy, które pozwalają lepiej poznać siebie i innych wokoło oraz konstruktywniej rozwiązywać problemy.

W ten sposób uczymy wychowanków radzić sobie z problemami, otwierać się na świat i budować relacje z innymi ludźmi.

Uczymy pomagać

Wspólnie z uczniami organizujemy wydarzenia, którym przyświeca idea bezinteresownej pomocy: Piknik z Pupilem, Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dzięki takim działaniom nasi podopieczni uczą się, że warto pomagać. Do prac zaangażowana jest cała społeczność szkolna, co dodatkowo wzmacnia nasze wzajemne relacje oraz buduje poczucie solidarności. Pracując razem osiągamy więcej!

Nasi nauczyciele

Poznaj naszych specjalistów!

Joanna Ciupik – Molińska

Dyrektor

Od kiedy sięgam pamięcią chciałam uczyć w szkole. Pracować z dziećmi, bawić się, razem tworzyć wielkie rzeczy …

Ukończyłam filologię angielską na UAM- ie w Poznaniu i rozpoczęłam pracę w zawodzie. Jako nauczycielka i matka dwojga dzieci (dzisiaj trojga) poszukiwałam najskuteczniejszych metod wspierania ich indywidualnego rozwoju, komunikacji (bez przemocy), zaspakajania ich potrzeb, które jednocześnie pozwalałyby na posiadanie i realizowanie moich własnych potrzeb.

Agnieszka Biniewska – Weremczuk

Wicedyrektor

Jestem nauczycielką od ponad 20 lat. Uczę matematyki i fizyki. Lubię się uczyć, rozwiązywać problemy i zagadki. Śpiewam, dużo czytam, szydełkuję. Jestem mężatką, mam troje dzieci.