Home / O nas

Wizja naszej szkoły

Pracujemy jako zespół, aby służyć naszym uczniom i rodzicom. W szkole jesteśmy u siebie, jak w domu. Wszyscy się znamy, nie ma anonimowości. Każdy troszczy się o drugiego człowieka. Jakość kształcenia i wychowania jest naszym priorytetem. Jesteśmy dumni z tego, co robimy i kim jesteśmy dla siebie nawzajem.

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

Nauka języka angielskiego

Stawiamy sobie za cel, przygotowanie naszych uczniów do płynnego posługiwania się językiem angielskim po ukończeniu naszej szkoły. Nasi nauczyciele stosują w pracy różnorodne, nowoczesne metody nauczania: CLIL, gry multimedialne oraz zadania i zabawy rozwijające kreatywność dziecka.

Przygotujemy Twoje dziecko do zdania na wysokim poziomie renomowanych egzaminów jak Cambridge: Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE. Z nami nauka staje się przyjemnością!

Cyfryzacja

Umiejętność kodowania i posługiwania się różnorodnymi programami, aplikacjami, to w dzisiejszym świecie podstawa funkcjonowania w wielu zawodach i społecznościach. Kształtujemy te umiejętności u naszych podopiecznych realizując programy: Mega Misja Orange, Kodowanie i Scratch. Każdy z nich opiera się na innej formule. Mega Misja, to przede wszystkim nauka bezpiecznego korzystania z Internetu, kształtowanie umiejętności pracy w zespole i radość ze zdobywanej wiedzy. Kodowanie to indywidualna praca ucznia, poznawanie tajników budowania prostych programów. Podczas zajęć Scratch uczniowie pracując w programie budują własne gry i animacje. Internet i nowe technologie proponują tak wiele naszym dzieciom, dzięki realizacji naszych programów pomagamy im wybrać ich własną, bezpieczną drogę w wirtualnym świecie.

Szkoła Demokracji

Nasi uczniowie nie są pozbawieni głosu i wpływu na to co się dzieje w naszej szkole.

Bierzemy udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który ma na celu rozwijanie w uczniach postawy obywatelskiej. Nasi podopieczni uczą się współdecydowania i dbania o swoje najbliższe otoczenie – teraz i w przyszłości.

Ocenianie Kształtujące

Stosujemy Ocenianie Kształtujące, które pozwala rozpoznać, jak przebiega proces uczenia się, aby nauczyciel modyfikował dalszy tok nauki, a uczeń otrzymywał informację zwrotną pomagającą mu w nauce. Żółty, czerwony i zielony – wystarczy, że dziecko wybierze odpowiedni kolor, a nauczyciel wie w jakim stopniu zrozumiał i opanował temat.

W naszej szkole uczniowie nie muszą bać się oceniania!

Drama

Oferujemy zajęcia dramy, które pozwalają lepiej poznać siebie i innych wokoło oraz konstruktywniej rozwiązywać problemy.

W ten sposób uczymy wychowanków radzić sobie z problemami, otwierać się na świat i budować relacje z innymi ludźmi.

Uczymy pomagać

Wspólnie z uczniami organizujemy wydarzenia, którym przyświeca idea bezinteresownej pomocy: Piknik z Pupilem, Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dzięki takim działaniom nasi podopieczni uczą się, że warto pomagać. Do prac zaangażowana jest cała społeczność szkolna, co dodatkowo wzmacnia nasze wzajemne relacje oraz buduje poczucie solidarności. Pracując razem osiągamy więcej!

Nasi nauczyciele

Poznaj naszych specjalistów!

Joanna Ciupik – Molińska

Dyrektor

Od kiedy sięgam pamięcią chciałam uczyć w szkole. Pracować z dziećmi, bawić się, razem tworzyć wielkie rzeczy …

Ukończyłam filologię angielską na UAM- ie w Poznaniu i rozpoczęłam pracę w zawodzie. Jako nauczycielka i matka trojga dzieci wciąż poszukuję najskuteczniejszych metod wspierania młodego człowieka w rozwoju, w komunikacji bez przemocy, zaspokajaniu jego potrzeb emocjonalno-społecznych i edukacyjnych.