Kino Muranów  cykl edukacyjny”Nowe Horyzonty”

Kino Muranów cykl edukacyjny”Nowe Horyzonty”

Wszyscy uczniowie “Naszej Szkoły” będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z edukacji filmowej z cyklu “Nowe Horyzonty”. To wspaniała okazja, aby poprzez tak lubianą przez dzieci i młodzież formę sztuki, wzbudzić w nich zainteresowanie otaczającym nas światem.

“Sekrety filmowe” – klasy 1-3.

Kino to miejsce pełne ciekawych historii i tworzonych przez reżyserów światów. Cykl „Sekrety filmowe” to propozycja dla dzieci, które lubią dociekać prawdy, zadawać pytania oraz poznawać otaczający je świat. Przygotowane filmy i animacje świetnie pokazują jak budować napięcie, w jaki sposób zastosowane kolory i muzyka wpływają na nastrój filmu oraz jak ważna jest mowa ciała  w wyrażaniu emocji.

“Kino współczesne” – klasy 4-6.

Czy empatia jest indywidualną zaletą czy wartością społeczną? W jaki sposób budować własne „ja” wobec wszechobecnej różnorodności? Które ze współczesnych problemów są naprawdę ważne? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć twórcy filmów: „Wojna na deski”, „Rabarbar” czy „Twardziele”.

“Między kulturami” – kl. 8-gimnazjum

Cykl filmów, w którym młodzież będzie miała okazję obejrzeć kanony literatury w wydaniu innych kultur, wyruszyć w podróż do odległych państw, poznać odmienne systemy polityczne, religijne i społeczne. Nowa wiedza przeplata się, w proponowanych filmach, z fundamentalnymi wartościami, dzięki czemu uczniowie będą mieli szanse nauczyć się formułować własne opinie w oparciu o zdobytą wiedzę.
%d bloggers like this: