Joanna Ciupik – Molińska

Home / Joanna Ciupik – Molińska

Od kiedy sięgam pamięcią chciałam uczyć w szkole. Pracować z dziećmi, bawić się, razem tworzyć wielkie rzeczy …

Ukończyłam filologię angielską na UAM- ie w Poznaniu i rozpoczęłam pracę w zawodzie. Jako nauczycielka i matka trojga dzieci wciąż poszukuję najskuteczniejszych metod wspierania młodego człowieka w rozwoju, w komunikacji bez przemocy, zaspokajaniu jego potrzeb emocjonalno-społecznych i edukacyjnych.

Ukończyłam studia podyplomowe związane z psychologią i liczne kursy z zakresu zarządzania, kierowania, komunikacji, edukacji i innowacji. Moim zdaniem niezwykle ważne w naszym zawodzie jest, by nauczyciel wspierał dzieci, dostrzegał ich mocne strony i pomagał im je rozwijać. By sam stanowił przykład, jak radzić sobie z niepowodzeniami, stanowiącymi element życia, jak definiować i celebrować sukcesy, jak dokonywać wyborów.

Najchętniej wypoczywam z książką, przy dobrym filmie, z przyjaciółką. Kocham morze.