Program Global Scholars

Nasza Szkoła (klasy 4-6) bierze w tym roku udział w programie „Global Scholars”. Jest to międzynarodowy, całkowicie anglojęzyczny program skupiający uczniów z całego świata. Zajęcia opierają się na jednolitym dla wszystkich uczniów programie koncentrującym się co roku na innym temacie przewodnim. W tym roku jest to jedzenie, sposoby uprawiania, produkcji i dystrybucji pożywienia na świecie. Uczniowie dyskutują najpierw w klasie, czasem przygotowują multimedialną prezentację, a później przy pomocy internetowej platformy Global Scholars komunikują się z innymi uczniami wymieniając poglądy i informacje. Mogą zamieszczać tam swoje projekty, zdjęcia lub inne multimedia oraz podziwiać prace kolegów z innych krajów.

Program daje możliwość poznania innych krajów i kultur, otwiera horyzonty i uczy tolerancji. A wszystko to po angielsku, i bez ocen!

 

Zajęcia zaplanowane są na piątki na 7 i 8 godzinie lekcyjnej, ale jeśli będzie chęć i  możliwość, zajęcia przesuniemy na wcześniejszą godzinę w piątek lub jedną bądź obydwie godziny przeniesiemy na godziny 0.

Startujemy 15 września, proszę o zgłoszenia prze Librus z kopią do wychowawcy do 11 września.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w zajęciach,

Ewa Chondrokostas-Motel

%d bloggers like this: