Odyseja umysłu

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Jego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Zajęcia rozpoczną się w październiku, dla osób chętnych. Jest to związane z terminem szkolenia na trenera, które odbędzie się na początku następnego miesiąca. Uczniowie klas 4-6 będą przygotowywali się do Olimpiady Odyseja Umysłu, natomiast uczniowie klas 1-3 będą mieli okazję spróbować swoich sił w ramach kółka teatralnego.

Zajęcia dla klas 1-3 odbywają się w piątki o godzinie 15, a dla klas 4-7 o godzinie 16.