MathRiders

MathRiders

  Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 11 lat na zajęcia matematyczne prowadzone zgodnie z programem stworzonym przez Grupę Edukacyjną Helen Doron. Zajęcia dla najmłodszych stanowią doskonałą bazę dla rozwoju matematycznego dzieci, a dla starszych jest to wsparcie i rozszerzenie programu realizowanego w edukacji przedszkolnej lub szkolnej.

Na naszych zajęciach stosujemy połączenie innowacyjnych pomysłów, zachęty i rozrywki, aby dzieci zrozumiały podstawy matematyki i aby zmotywować je do kontynuowania indywidualnej przygody z matematyką.

Dlaczego metodologia MathRiders jest tak skuteczna?

  • nowoczesne programy, opracowane przez ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej i pedagogiki wczesnoszkolnej,

  • wyszkolona kadra nauczycielska,

  • nauka przez zabawę i zróżnicowane ćwiczenia,

  • interesujące dla dzieci opowiadania, zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne,

  • unikalne zeszyty ćwiczeń (dla dzieci powyżej 4 lat),

  • zastosowanie metod aktywizacyjnych i motywujących,

  • swobodna, ciepła atmosfera,

  • małe grupy (4-8 osób).

 

Lekcja składa się z kilku elementów:

Gimnastyka umysłu: Tego typu ćwiczenia są szybkie, zabawne i skonstruowane tak, aby zintegrować funkcje prawej i lewej półkuli dla bardziej twórczej i skoordynowanej nauki.

 Świadomość muzyki: wykorzystujemy ścisłe powiązanie matematyki z muzyką, aby rozwijać zdolności arytmetyczne, pobudzać twórcze myślenie i dawać jeszcze więcej frajdy.

 Bajki i piosenki: Bogaty świat bajek i piosenek motywuje dziecięce zainteresowanie wszystkim, co związane z matematyką.  Uczniowie poznają dawne wynalazki i życie wielkich matematyków.

 Zeszyty ćwiczeń (4+): Materiały do nauki zaprojektowano specjalnie dla dociekliwych młodych umysłów. Dzięki gradacji trudności zadań, budują one podstawy zrozumienia elementarnych pojęć matematycznych takich, jak liczby, kształty, wzory czy arytmetyka.

 Zadania domowe: Dodatkowe zadania dla tych, którzy chcą poćwiczyć w domu.

 Nasza_Szkola_formularz_szkola_2015

%d bloggers like this: